Koniec świata !

 

Jakoś mi nie po drodze z blogiem, laptopem i światem internetu. Noga nie bardzo chce się zrastać, więc co za tym idzie, nie mogę robić tego co bym chciała. Czyli nie wolno mi za dużo chodzić, nie wolno mi za szybko chodzić, nie wolno mi wysoko skakać, nie wolno mi za szybko skakać – ba – nie wolno mi w ogóle skakać…. Dobrze, że w ogóle mogę chodzić i to bez gipsu i ortezy. Byle do lutego, wtedy kolejna wizyta u ortopedy.

Mając więcej czasu części na marnotrawienie zaglądałam na facebookowe grupy. Dzięki temu miałam okazję do studium przypadku. Doszłam do radosnych wniosków, że u większości dobry psychiatra nie miałby nic do roboty poza tym, że wysłałby na leczenie zamknięte, bo na stacjonarnym już nie rokują. No i zaburzenia osobowości w większości tych społeczności stała się dla mnie powodem do zablokowania możliwości dodania mnie do tych grup kiedykolwiek i przez kogokolwiek. Jakoś moja tolerancja na hejt, głupotę i chamstwo spadła do zera. O co się znów pultam i szczerękam? A no, tak, po prostu, weźmy dla przykładu grupę, która się szczyci bardzo dużą ilością członków w grupie.  Sprawdziłam w chwili kiedy ja postanowiłam zablokować to tałatajstwo i od dawna wiedziałam, że w kupie siła a kupa owa liczyła ponad 210 tysięcy. Więc całkiem sporo. Grupa że niby miała być pomocna przy pracach ogrodowo pielęgnacyjnych. Jak masz problem piszesz na grupie i tamtejsza ludność wyciąga pomocną dłoń i służy pomocą. W teorii. Bo w praktyce wygląda to tak, że ktoś pisze pytanie a już tłum leci na pomoc. Czyli harpie, sępy i inne hieny żądne krwi. Nie zostawią suchej nitki na pytającym biedaku. A, że debilem jest pytając przyznając się równocześnie do swej niewiedzy. A to, że se wyguglować mogła a nie zawraca duuuupe porządnej grupie. A to, że milion innych tematów jest bardziej ciekawych niż odpowiedź na to pytanie. I przyjęłam prostą taktykę. Każdą grupę blokuję z brakiem możliwości ponownego dodania mojej skromnej osoby do tego towarzystwa wzajemnej adoracji i nienawiści. I jest mi lepiej. I gdzieś mam całokształt. I wiecie co? Taka taktyka też jest świetną taktyką.

 Komentarze

 1. Nie wiedziałam, że ktoś może mnie włączyć do jakiejś grupy bez mojej zgody. Nie umiałabym sprawdzić czy gdzieś mnie wciągnięto wbrew woli, nie mówiąc o zablokowaniu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może Cię dołączyć chyba że zaznaczysz opcję że NIE

   Usuń
 2. Też zrobiłam świąteczne porządki na FB...;o)

  OdpowiedzUsuń
 3. Problem mam z głowy, bo nie mam konta na Fb, a ta twoja noga coś oporna, jakieś czary czy coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem już o krok od wystrzelenia całości w kosmos

   Usuń
 4. Mam podobne refleksje. Nie udzielam się na wielu grupach, ale czasami zaglądam na kilka i rzeczywiście włos się jeży od tej bezinteresownej nienawiści i umniejszania drugiego człowieka. A że jestem wredną babą z ciętym jęzorem i przerostem empatii, to zdarza mi się odpłacić agresorowi pięknym za nadobne. Na babskiej grupie jedna taka niewyżyta dziunia poprawiała sobie samopoczucie dołując inne grupowiczki. Wstawiała posty i swoje zdjęcia, które miały udowodnić koleżankom, że jeżeli nie mają takiej figury jak ona, to są zapuszczonymi tłumokami. Wyśmiewała posty dotyczące problemów pięćdziesięciolatek, bo ona przecież nie ma takich problemów, ponieważ nie jest zapuszczoną, tłustą babą. Najpierw ją omijałam, ale nie zdzierżyłam, jak czepiła się pewnej kobiety i zrobiłam jej kilka wykładów. Dostałam podziękowania od dziewczyn, które siedziały cicho, bo bały się zaczepić tej wiecznie nabzdyczonej lali. Kolejny przykład (niestety mam ich dużo). Na grupie o odnawianiu i renowacji mebli dziewczyna chwali się odnowionym regałem. Od razu pojawiają się panie mądralińskie, które plują na jej pracę ile śliny w gębie. Jedna pinda pisze dowcipnie, że teraz autorka posta powinna sprawdzić kiedy z jej osiedla odbierają duże gabaryty, bo mebel nadaje się tylko na śmietnik. Nie wiem, co trzeba mieć w sercu i głowie, żeby pojechać takim tekstem do dziewczyny, która chciała poprawić swoje warunki domowe przemalowując podrapany regał z lat osiemdziesiątych . Cieszyła się, pochwaliła się swoją pracą, to pańcie mądralińskie rzuciły się na nią jak hieny. Odnowiony regał nie wyglądał źle, chociaż było widać małe niedoróbki. Jednak to co się wylało na tę dziewczynę to nie była konstruktywna krytyka, czy podpowiedź jak poradzić sobie następnym razem, to był ordynarny, chamski hejt. Nigdy nie zrozumiem, po co robić coś takiego drugiemu człowiekowi. Na szczęście nie muszę rozumieć. Serdeczności dla Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze kilka lat temu podobnie bym reagowała - a teraz wiem jak działał Don Kichot z La Manchy... po co mam marnować energię na takich krzykaczy??

   Usuń
 5. O jak bardzo w punkt... grupy miały służyć integracji, a mam wrażenie, ze dla niektórych to miejsce do poprawiania sobie nastroju kosztem innych - i to w bardzo niewybredny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ej, ej! Chciałaś, żebym dała cynk...

  OdpowiedzUsuń
 7. O, jakbyś wyjęła mi z głowy własne przemyślenia! Mogę się pod każdym zdaniem podpisać! Wciąż należę do grupy mieszkaniowej (może to ta sama?), do grupy z ogrodami i jeszcze paru innych, ale te dwie są chyba najbardziej toksyczne ze wszystkich. Zdecydowanie wyleczyłam się z myślenia, że skoro łączy mnie z kimś jakieś zainteresowanie, to to pewnie fajny człowiek. Nie, łączy mnie z nim jedno zainteresowanie. Kropka.

  Z jednej strony współczuję takim żmijom. Muszą mieć kiepskie życie, skoro przykładają tyle starań, żeby obrzydzić je innym. Z drugiej niech się ogarną albo kiszą we własnym jadzie, a nie zatruwają resztę otoczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz co? uwielbiam karmę - ale mogła by trochę szybciej działać . A wiesz, że na kiepskie życie też trzeba sobie zasłużyć ?

   Usuń
 8. Ja już Fb dawno usunęłam - święty spokój ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak osiągnę apogeum wściekłości to kto wie czy też nie usunę konta.

   Usuń
 9. Moim zdaniem takie obrzucanie błotem innych grupowiczów, powinno być karane banem przez moderatora... taaaaa... wiem, że to pobożne życzenie. A tak w ogóle, to współczuję niemożliwości skakania, ale jak już masz nie skakać, to lepiej zimą co nie? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestałam się wdawać w durne pyskówki - w myśl zasady nigdy nie kłóć się z głupcem i nie zniżaj się do poziomu głupca bo ludzie mogą nie zauważyć różnicy . Skakać nie mogę więc razie muszą mi wystarczyć długie spacery.

   Usuń
 10. Mój FB zbzikował i od kwartału daje mi tylko komunikat: "nie masz nowych postów" więc korzystam tylko z messengera do komunikacji z rodziną. Ileż więcej mam teraz czasu 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Krajankę :) tak - FB odpowiada za większość zła całego świata. No i zgadzam się - straszny złodziej czasu Ale przyznasz rację, że jad kipiący nie jest zachętą do częstego zaglądania

   Usuń
 11. jakoś mi umknął ten post Jago. Nie należę do żadnych grup. Grup wzajemnej adoracji nie uznaję z zasady...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. te grupy to banda frustratów wyżywających się na innych

   Usuń
 12. Muszę zrobić porządek -powypisywać się z grup(nigdy się nie zapisywałam ,a jestem).Dzięki za świetny wpis .Przemyślałam zdecydowałam-pozdrawiam.Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 13. Witaj Jago. Dawno mnie nie było. Noga daje popalić, więc zdrówka życzę. Do grup na fb należę tylko do takich jakich chcę czyli o tematyce puzzli i Lego :D
  Wszystkiego dobrego w 2022 roku .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli tematycznie do Twoich pasji:) jeśli nie kipią jadem i nie drażnią to warto

   Usuń
 14. nie skakać, nie biegać... to trudne. ale - może wolno tańczyć? pełzać? fruwać? pływać? przecież nie może być tak źle, żeby nie mogło już być gorzej. weź lekarza w krzyżowy ogień pytań i zapytaj, czy on(a) potrafi żyć w bezruchu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dlatego właśnie nie mam fb. Znaczy mam funpage, ale nie ja go prowadzę.
  Ilość nienawiści i głupoty w sieci mnie przeraża. Oczywiście jest to wynik pewnych procesów, nad którymi nie mamy kontroli. I właściwie nawet nie chcę jej mieć. Mogę sobie obserwować z daleka jakom zjawisko socjologiczne, ale nie chcę się mieszać.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

*Bardzo mnie cieszy każdy komentarz - wiem przynajmniej, że nie jestem ignorowana i wiem, że piszę nie tylko dla siebie.
Więc bardzo serdecznie dziękuję
*Odpisuję zarówno na maile jak i odpowiadam na komentarze.
*Nie lubię za to anonimowych komentatorów - proszę podpisz się jeśli nie masz konta
*Jeśli nie musisz nie bądź złośliwy w stosunku do innych - na mnie możesz się wyzłośliwiać - obronię się zawsze
*No i uszanuj moją własność - to ja jestem autorem zarówno pisaniny jak i dużej ilości zdjęć.

Popularne posty